Jméno:
Heslo:

Kulturní dům Kaplice

V úterý 2. prosince jsme vyrazili do Kulturního domu Kaplice, kam jsme byli Domovem pro seniory Kaplice pozváni na Vánoční setkání. Program byl skutečně pestrý: nejprve jsme měli možnost poslechnout si hudební vystoupení Dobrovolnického centra ADRA. Následně proběhlo vyhodnocení projektu Tvořivé ruce za celý rok, ve kterém jsme se umístili na 1. místě, což je pro naše uživatele zasloužené ocenění za jejich píli při tvoření výrobků zařazených právě do tohoto projektu. Na závěr jsme byli překvapeni módní přehlídkou historických kostýmů. Celé odpoledne se nám moc líbilo a z Kaplice jsme odjížděli s vynikající náladou.

Aktuality

ZŠ Emy Destinové

obrázek
Dne 15. 3. 2019 nám zazpívaly a zatančily děti z ZŠ Emy Destinové. Nejprve muzikálek od Z. Svěráka a J. Uhlíře Červená karkulka a dále písničky z pohádek. Moc se nám to líbilo a doufáme, že nás opět přijdou potěšit.

Ing. Zach

obrázek
12.3. nás navštívil harmonikář pan Ing. Zach. Zahrál a zazpíval známé lidové písničky i písničky na přání. Společně jsme prožili krásné odpoledne.

Viola

obrázek
8. března nás potěšilo duo Viola. Známé lidovky zazpívali a zahráli na harmoniku Jaroslav Šolc a na kytaru Zdeněk Černohous. Mnozí uživatelé si s nimi rádi zazpívali.

návštěva ze Zoo

obrázek
V úterý 26. 2. proběhlo v naší hale setkání s pracovnicemi vzdělávacího centra ZOO Hluboká nad Vltavou. Během zajímavého dopoledne jsme se seznámili s krajtami Mirkem a Markem, králíkem Otíkem, sovou Rozárkou, gekony a strašilkou. Ukázalo se, že had není slizký a dá se s ním mazlit, stejně jako s ostatními přítomnými zvířaty. Dozvěděli jsme se zajímavosti o jejich chování a dostali drobné propagační dárky. Ti, kdo toto setkání zmeškali, budou mít příležitost při některé příští návštěvě.

Masopust

obrázek
Dne 19. února se u nás v domově konala tradiční masopustní zábava. Na stolech byly připravené talíře plné preclíků, koblih, zelňáků a ovoce. Masopustní rej zahájila kapela Minimax. Do masek se oblékli dobrovolníci, zaměstnanci, a v masce přišla i 92 letá uživatelka. Dobrá nálada se šířila celou vstupní halou. Vše bylo proloženo tancem a koledou, kterou zajistili římovští koledníci, kteří k nám jezdí každý rok. Již nyní se těšíme na příští masopust.

Čtyřlístek a Palouček

obrázek
V úterý 22. 1. se v našem domově uskutečnilo hudební vystoupení kapely Čtyřlístek a tanečního vystoupení dětského folklórního souboru Palouček. Jednalo se o náhradní dárek v rámci projektu Ježíškova vnoučata, který zprostředkoval starosta obce Úsilné pan Pavel Kašpárek. Vystoupení nám všem udělalo velkou radost.

Podhoranka

obrázek
V rámci projektu Ježíškovo vnoučata nám přišla v novoročním čase zahrát a zazpívat dechová hudba Podhoranka z Trhových Svinů. Pod vedením kapelníka Františka Chuchla zazněly známé písně i výběr z vlastní tvorby. Vystoupení nás všechny zahřálo u srdíčka. Děkujeme.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign