Jméno:
Heslo:

Aktuality

Jóga pro každého

Jóga pro každéhoJiž delší dobu dochází k nám do domova pro seniory Hvízdal paní Šárka, která u nás vede lekce jógy. Její působení u nás zprostředkoval nadační fond pro rozvoj plného vědomí www.plnevedomi.cz . Fond zajišťuje cvičení jógy seniorům v domovech pro seniory i mimo ně, podporuje osobní rozvoj dětí v dětských domovech, organizuje vzdělávací kurzy Všímavosti pro učitele a děti na základních školách a podílí se na rozvoji všímavosti ve věznicích. Na realizaci jejich projektů se podílí dobrovolníci svými dary.
Tato velmi sympatická lektorka nás seznamuje s Naam jógou. Naam jóga (www.naamjoga.cz) je styl jógy, který v sobě kombinuje pohyb, pracuje s dechem a se zvukem. Tato kombinace pohybu, dechu a zvuku zajišťuje, že v nás vše pracuje v souladu a harmonii a to jak po fyzické tak i po psychické stránce. Cvičenci se pohybují v rámci svých vlastních fyzických limitů, posilují a učí se ovládat mnohdy zapomenuté svaly. Učí se vědomě dýchat, uvolňují tím hrudník, přirozeně masírují srdce, rozpohybovávají trávení a posilují imunitu. Zvukem mimo jiné aktivují mozek a učí se vnímat sami sebe. Naam jóga osvobozuje od všech stresů, které jsme nasbírali a zklidňuje nás.
Cvičení je vhodné pro všechny cílové skupiny v zařízení a překážkou není invalidní vozík ani sluchové postižení. Jedná se o velmi jednoduché cvičení na provádění a i ti, kteří mají problém s motorikou jsou schopni zapojit se alespoň do cvičení s dechem.
Po většinu roku probíhaly lekce v jídelně ve druhém patře. Teď, když se venku oteplilo, proběhlo cvičení několikrát venku pod pergolou, kde se schází někdy i přes 20 cvičících .
Cvičenci si chválí blahodárné účinky cvičení na tělo i duši, cítí se po něm uvolnění a povolují u nich bolesti zad. Na cvičení se těší a je milé vidět, jak se bezprostředně zapojují i náhodní kolemjdoucí z řad obyvatel domova i personálu.
V závěru bychom velmi rádi poděkovali za tuto možnost provádět cvičení v našem zařízení. Velké díky patří nejen paní Šárce, ale také nadačnímu fondu pro rozvoj plného vědomí, který vše zprostředkoval. Také samozřejmě mnohokrát děkujeme všem sponzorům a dárcům bez kterých by se tato činnost nemohla provozovat.

Rozloučení

Rozloučení S úctou a vděčností vzpomínáme na paní ředitelku Mgr. Ludmilu Kubelovou, která zemřela v pondělí dne 1. 7. 2019.

V domově pro seniory Hvízdal pracovala od roku 1990 jako vrchní sestra a od roku 1993 jako ředitelka.

Během jejího působení došlo k výraznému zlepšení nejen prostředí našeho domova, ale i péče o uživatele.

Její prioritou a cílem byla spokojenost všech, kteří v našem domově žijí a pracují.

Velice si vážila a oceňovala práci svých zaměstnanců.

Jsme vděčni za její lidský přístup, který se prolínal vším, co dělala.

Bude nám všem velice chybět a její odkaz zůstane stále s námi.

Poslední rozloučení se bude konat ve středu 3. 7. 2019 v 9. 30 v obřadní síní krematoria v Českých Budějovicích. ...
Více informací

Aktuality

Společné pečení

obrázek
Tento týden se ve středu sešla skupinka uživatelů ze 3. patra ke společnému pečení. Strávili příjemné dopoledne v naší kuchyňce při pečení perníku.

Duo Ruggieri

obrázek
Ve čtvrtek 7. listopadu měli možnost milovníci hudby a tance strávit příjemnou hodinku ve společnosti našich dobrých známých manželů tenoristy Giancarla a baletky Soni Ruggieri. Slyšeli jsme známé světové melodie doprovázené působivou taneční choreografií.

Ze sportu

obrázek
Ze sportu
Ve středu 6. listopadu se naše dvě družstva zúčastnila prvního letošního turnaje v rámci jihočeské třetí ligy iBoccie. Pro většinu našich borců šlo o první zkušenost v této soutěži, přesto jsme rozhodně neudělali našemu domovu ostudu. Nové družstvo „Věčných hráčů“ vybojovalo bronzovou a „Hvízdaláčci“ dokonce stříbrnou medaili. Gratulujeme! Nejdůležitější ale bylo, že se všichni skvěle bavili.

Posezení s harmonikářem

obrázek
Ve čtvrtek 24. října navštívil náš domov znovu harmonikář pan Zach. Strávili jsme s ním příjemnou hodinku, během níž zpíval jednu písničku za druhou a splnil i několik hudebních přání přítomných uživatelů. Mnozí posluchači se k panu Zachovi přidávali a na závěr ho ocenili velkým potleskem. Věříme, že se s ním po novém roce opět setkáme.

Poslech hudby s panem Borškem

obrázek
Tento týden jsme strávili dvakrát příjemnou hodinku poslechem hudby vybrané naším uživatelem, panem Borškem. V úterý to byl výběr z vážné hudby ( árie, předehry z oper a operet, a Dvořákovy Slovanské tance). Ve čtvrtek se jednalo o hudbu populární. Děkujeme panu Borškovi za tuto aktivitu, kterou mnohým vždy zpříjemní volný čas.

Den matek

obrázek
Dne 14. května jsme společně oslavili Den matek. Za vedení domova nejprve promluvila paní Hana Čermáková a pak přítomným maminkám pogratuloval a osobně předal každé květinu náměstek pro školství, sociální věci a cestovní ruch, Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. Poté jsme si užili připravené občerstvení , zpěv a tanec při hudební produkci naší oblíbené dechové kapely Samsonka.

Rozmarýn a Slunečnice

obrázek
29. 4. nám kántry tance zatančily a zazpívaly ženy z taneční skupiny Slunečnice a pěveckého souboru Rozmarýn ze Svazu důchodců České Budějovice. Vystoupení nás velmi potěšilo i povzbudilo, protože věkový průměr vystupujících byl 70 let. Radost sobě i druhým lze dělat v každém věku.

Vzpomínkové setkání

obrázek
Ve čtvrtek 10. října pro nás pan Boršek připravil první část vzpomínkového posezení s písněmi Karla Gotta. Poslechli jsme si starší hity. Účast byla hojná a tu a tam ukápla i slzička dojetí. Znovu se při stejné příležitosti uvidíme tento týden 17. října, kdy budeme pokračovat poslechem hitů napsaných po roce 1976.

Den seniorů

obrázek
Již tradičně jsme 2. 10. společně oslavili Den seniorů, který zahájila paní ředitelka Simona Žigová. K poslechu a tanci nám zahrála kapela Minimax. Celé odpoledne jsme se dobře bavili. Sponzorům děkujeme za občerstvení na kterém si všichni pochutnali.

Zdraví nás baví

obrázek
Od čtvrtka 26. září probíhá v našem domově série přednášek o zdravém životním stylu pod názvem „Zdraví nás baví“. Dozvídáme se mnoho zajímavých informací o různých potravinách a způsobu jejich výroby. Celkem proběhne pět těchto setkání.

Pan Boršek

obrázek
Ve dnech 24. a 26. září nás dvakrát potěšil pan Boršek výběrem skladeb k poslechu. V úterý zaznělo několik známých skladeb z oblasti „vážné hudby“ a ve čtvrtek jsme poslouchali populární písně.

OPÉKÁNÍ BUŘTŮ

obrázek
Ve čtvrtek 19. září jsme již tradičně opékali společně buřty. O hudební doprovod a zábavu se postaral populární Maxaband. Jako překvapení vystoupila temperamentní tanečnice Katka v nádherných prvorepublikových tanečních šatech. Náladu nám nezkazilo ani to, že kvůli chladnému počasí proběhla akce v hale a skvělé buřty se opekly v konvektomatu.

ZOOTERAPIE

obrázek
Ve středu 18. září jsme měli příležitost zažít další (v pořadí již třetí) nádhernou zooterapii se zvířaty paní Evy Bukričové . Tentokrát nás potěšil náš dobrý známý kozel Bobeš, dva malí koníci, psi a roztomilé liliputky. Počasí nám ještě docela přálo a tak setkání proběhlo na výsluní před vchodem do domova.

Prázdninový výlet do ZOO Hluboká nad Vltavou

obrázek
20. srpna jsme si vyjeli na výlet do zoologické zahrady. Počasí vyšlo skvěle a tak jsme si mohli prohlédnout celou zahradu, která je rok od roku krásnější. Velmi nás pobavili zvláště psouni, surikaty a kozičky.

Rozloučení

S úctou a vděčností vzpomínáme na paní ředitelku Mgr. Ludmilu Kubelovou, která zemřela v pondělí dne 1. 7. 2019. V domově pro seniory Hvízdal pracovala od roku 1990 jako vrchní sestra a od roku 1993 jako ředitelka.
Během jejího působení došlo k výraznému zlepšení nejen prostředí našeho domova, ale i péče o uživatele.
Její prioritou a cílem byla spokojenost všech, kteří
v našem domově žijí a pracují. Velice si vážila
a oceňovala práci svých zaměstnanců.
Jsme vděčni za její lidský přístup, který se prolínal vším, co dělala. Bude nám všem velice chybět a její odkaz zůstane stále s námi.
Poslední rozloučení se bude konat ve středu 3. 7. 2019 v 9. 30 v obřadní síní krematoria v Českých Budějovicích.

Opékání buřtů

obrázek
V úterý 18. června žil celý náš domov letním opékáním buřtů. Pod pergolou se sešla veselá společnost. Vychutnali jsme výborné buřty za hudební produkce oblíbeného Pepy Maxy. Vzácným hostem byla tentokrát muzikálová zpěvačka Hana Křížková.

ZOOTERAPIE

obrázek
V pondělí 3. června za krásného horkého počasí proběhlo u nás venku pod pergolou za velkého zájmu uživatelů setkání se zvířátky. Potěšili jsme se s poníkem Frodem, kozlem Bobšem, slepičkami a dvěma psy. Všechni byli nejen krotcí, ale i velice přítulní. Zvířátka navštívila i některé uživatele na pokojích, kde vyvolala radostné úsměvy na tvářích.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign