Jméno:
Heslo:

Cíle

Cíl poskytované sociální služby:


 • Spokojený uživatel v oblasti ubytování, stravování a poskytování sociálně aktivizačních činností
 • Uživatel spokojený se sociální službou nastavenou dle jeho individuálních cílů, potřeb a přání
 • Uživatel, který je spokojený s výzdobou svého pokoje a snahou zaměstnanců i jeho blízkých vytvořit dojem domácího prostředí
 • Uživatel spokojený s využitím svého volného času
 • Uživatel spokojený s péčí, která mu pomůže zlepšit či alespoň zachovat jeho zdravotní stav případně soběstačnost
 • Uživatel spokojený s chováním a jednáním zaměstnanců
 • Uživatel spokojený se svou kvalitou života v našem zařízení


Rozvojové, dlouhodobé cíle DpS Hvízdal


 • Účast v Rozvojovém plánu sociálních služeb města České Budějovice
 • Spolupráce s dobrovolnickou organizací ADRA
 • Spolupráce se studenty oboru sociální práce – praxe
 • Provedení dotazníkového šetření u uživatelů služeb zaměřeného na spokojenost se zajištěním důstojného a bezpečného prožití života ve stáří v prostředí DpS Hvízdal
 • Aktualizace Standardů kvality poskytovaných sociálních služeb v rámci schůzky skupiny pro tvorbu standardů a rozvoje organizace
 • Pravidelné schůzky uživatelů se zaměstnanci
 • Ve spolupráci se zřizovatelem v rámci ekonomických možností modernizovat vnitřní i vnější prostory DpS.

Aktuality

Jiří Štědroň

obrázek
Jedna z našich uživatelek dostala od své rodiny krásný dárek k narozeninám. Přijel jí zazpívat její oblíbený herec, zpěvák, textař a podnikatel, Jiří Štědroň. Tuto radost si nenechala jen pro sebe a pozvala na koncert celý domov. A v hale včera odpoledne opravdu chyběl málokdo. Připomněli jsme si šedesát let veřejného vystupování tohoto stále uhrančivého muže písničkami z pohádky Popelka kde ztvárnil s Evou Hruškovou v roce 1969 hlavní postavy, hity jako Barbara, Butterfly, Džulija i písně docela nové.

Duo Ruggieri

obrázek
Dne 4. dubna nás opět navštívilo Duo Ruggieri. Tito umělci u nás vystupovali už po několikáté a mají zde mnoho věrných fanoušků. Jejich prostřednictvím jsme se přenesli do slunné Itálie, kde jsme načerpali energii z nádherných árií a písní doprovázených tancem.

ZŠ Emy Destinové

obrázek
Dne 15. 3. 2019 nám zazpívaly a zatančily děti z ZŠ Emy Destinové. Nejprve muzikálek od Z. Svěráka a J. Uhlíře Červená karkulka a dále písničky z pohádek. Moc se nám to líbilo a doufáme, že nás opět přijdou potěšit.

návštěva ze Zoo

obrázek
V úterý 26. 2. proběhlo v naší hale setkání s pracovnicemi vzdělávacího centra ZOO Hluboká nad Vltavou. Během zajímavého dopoledne jsme se seznámili s krajtami Mirkem a Markem, králíkem Otíkem, sovou Rozárkou, gekony a strašilkou. Ukázalo se, že had není slizký a dá se s ním mazlit, stejně jako s ostatními přítomnými zvířaty. Dozvěděli jsme se zajímavosti o jejich chování a dostali drobné propagační dárky. Ti, kdo toto setkání zmeškali, budou mít příležitost při některé příští návštěvě.

Masopust

obrázek
Dne 19. února se u nás v domově konala tradiční masopustní zábava. Na stolech byly připravené talíře plné preclíků, koblih, zelňáků a ovoce. Masopustní rej zahájila kapela Minimax. Do masek se oblékli dobrovolníci, zaměstnanci, a v masce přišla i 92 letá uživatelka. Dobrá nálada se šířila celou vstupní halou. Vše bylo proloženo tancem a koledou, kterou zajistili římovští koledníci, kteří k nám jezdí každý rok. Již nyní se těšíme na příští masopust.

Čtyřlístek a Palouček

obrázek
V úterý 22. 1. se v našem domově uskutečnilo hudební vystoupení kapely Čtyřlístek a tanečního vystoupení dětského folklórního souboru Palouček. Jednalo se o náhradní dárek v rámci projektu Ježíškova vnoučata, který zprostředkoval starosta obce Úsilné pan Pavel Kašpárek. Vystoupení nám všem udělalo velkou radost.

Podhoranka

obrázek
V rámci projektu Ježíškovo vnoučata nám přišla v novoročním čase zahrát a zazpívat dechová hudba Podhoranka z Trhových Svinů. Pod vedením kapelníka Františka Chuchla zazněly známé písně i výběr z vlastní tvorby. Vystoupení nás všechny zahřálo u srdíčka. Děkujeme.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign