Jméno:
Heslo:

Zdravotní a lékařská péče

Zdravotní péče:

Uživatelům z DpS je poskytována na jednotlivých stanicích dle jejich zdravotního stavu komplexní ošetřovatelská péče pod vedením úsekových sester – specialistek, včetně péče rehabilitační. Zdravotnický personál plní ordinace lékaře, pracuje se zdravotní dokumentací, ošetřovatelskou a sociální včetně adaptačního procesu. Práce zdravotnických pracovníků je týmová. Osobní údaje a data klientů jsou přístupné pouze pověřeným zaměstnancům a dodržují se platné obecně závazné normy a zákony. Veškerý personál dbá na dodržování povinné mlčenlivosti a důvěrnosti informací.

Léčebná rehabilitace:

Provádění rehabilitace má velký význam na psychiku a tím i na fyzickou výkonnost člověka.
Cílem rehabilitační péče je udržet chodící, imobilizované a imobilní obyvatele v odpovídající fyzické kondici.Tuto péči zajišťují 4 fyzioterapeutky. Nabízíme pravidelná denní cvičení, jízdu na rotopedu, cviky na žebřinách, relaxační cvičení, procvičování jemné motoriky, rytmickou stabilizaci pomocí míčů, dále vodoléčbu – perličkové koupele celkové, vířivé a šlapací koupele, magnetoterapii, diadynamické proudy, diatermii, léčbu biolampou, klimatoterapii.

Aktuality

Když století městem proletí

obrázek
V úterý 17. dubna jsme navštívili Komunitní centrum Máj, kde jsme se s několika uživateli zúčastnili přednášky na téma „Když století městem proletí“. Přednášel nám pan Milan Binder, který nás velmi zaujal svým poutavým srovnáním fotografií historických Budějovic před 100lety s těmi dnešními fotografiemi.

Přednáška

obrázek
Prostřednictvím RNDr. Michala Kohna CSc. jsme se mohli podívat na Galapágy a do Ekvádoru, který několikrát navštívil. Vyprávění bylo velmi zajímavé a poutavé, doplněné celou řadou fotografií. Děkujeme za tento krásný výlet.

Rozmarýn a Slunečnice

obrázek
10. 4. nám pro potěšení zazpíval ženský pěvecký soubor Rozmarýn lidové písně. Na kántry notu nás přeladil taneční soubor Slunečnice, který nám předvedl několik tanců. Moc děkujeme za příjemné odpoledne.

Josefovská zábava

obrázek
Konečně skončilo uzavření našeho domova z důvodu chřipkové epidemie a mohli jsme se všichni společně poveselit na Josefovské zábavě, kterou zahájila paní ředitelka Mgr. Ludmila Kubelová. Za magistrát města České Budějovice nás přijel pozdravit radní pro sociální oblast RNDr. Michal Kohn, CSC. K tanci a poslechu hrála kapela Samsonka, moderoval Josef Pepa Maxa. Dočkali jsme se i překvapení v podobě vystoupení tanečního páru Vojtěch Hronek a Tereza Ďurčová, a tanečnic ze skupiny Cetáre. Díky sponzorům bylo na stolech štědré pohoštění ve formě koblížků, zelňáků, ovoce i chlebíčky.

ZRUŠENÍ ZÁKAZU NÁVŠTĚV

Od 17.3.2018 budou již povoleny návštěvy v DpS Hvízdal.

Vystoupení našeho uživatele pana Bedřicha Borška

obrázek
Dne 22.2 nám zpříjemnil den náš uživatel pan Bedřich Boršek. Při nyní platícím zákazu návštěv to bylo velice příjemné kulturní zpestření dne. Poslechli jsme si písně různého žánru od dechovky, přes Marii Rottrovou po tanga

Harmonika Ing. Zach

obrázek
Dne 25.1.2018 k nám opět zavítal Ing. Zach, který nám zpříjemnil odpoledne hrou na harmoniku. Všichni jsme se opět na známé písně velice těšili, velmi potěšila část písničky na přání.

Ječmínek

Dne 15.1. nám zpříjemnil odpoledne pan Ječmínek s kamarády. Zahráli a zazpívali známé písně.

Spolupráce s Teologickou fakultou

Byla podepsána smlouva o spolupráci mezi Teologickou fakultou Jihočeské univerzity a organizací DpS Hvízdal, na jejímž základě nám byl přiznán statut klinického pracoviště.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign