Jméno:
Heslo:

Zdravotní a lékařská péče

Zdravotní péče:

Uživatelům z DpS je poskytována na jednotlivých stanicích dle jejich zdravotního stavu komplexní ošetřovatelská péče pod vedením úsekových sester – specialistek, včetně péče rehabilitační. Zdravotnický personál plní ordinace lékaře, pracuje se zdravotní dokumentací, ošetřovatelskou a sociální včetně adaptačního procesu. Práce zdravotnických pracovníků je týmová. Osobní údaje a data klientů jsou přístupné pouze pověřeným zaměstnancům a dodržují se platné obecně závazné normy a zákony. Veškerý personál dbá na dodržování povinné mlčenlivosti a důvěrnosti informací.

Léčebná rehabilitace:

Provádění rehabilitace má velký význam na psychiku a tím i na fyzickou výkonnost člověka.
Cílem rehabilitační péče je udržet chodící, imobilizované a imobilní obyvatele v odpovídající fyzické kondici.Tuto péči zajišťují 4 fyzioterapeutky. Nabízíme pravidelná denní cvičení, jízdu na rotopedu, cviky na žebřinách, relaxační cvičení, procvičování jemné motoriky, rytmickou stabilizaci pomocí míčů, dále vodoléčbu – perličkové koupele celkové, vířivé a šlapací koupele, magnetoterapii, diadynamické proudy, diatermii, léčbu biolampou, klimatoterapii.

Aktuality

Den matek

obrázek
Dne 14. května jsme společně oslavili Den matek. Za vedení domova nejprve promluvila paní Hana Čermáková a pak přítomným maminkám pogratuloval a osobně předal každé květinu náměstek pro školství, sociální věci a cestovní ruch, Ing. Viktor Vojtko, Ph.D. Poté jsme si užili připravené občerstvení , zpěv a tanec při hudební produkci naší oblíbené dechové kapely Samsonka.

Záviš

obrázek
13. 6. nás jako již tradičně přijely potěšit svým zpěvem ženy z pěveckého sboru Záviš z Hluboké nad Vltavou. Děkujeme za krásný kulturní zážitek.

ZOOTERAPIE

obrázek
V pondělí 3. června za krásného horkého počasí proběhlo u nás venku pod pergolou za velkého zájmu uživatelů setkání se zvířátky. Potěšili jsme se s poníkem Frodem, kozlem Bobšem, slepičkami a dvěma psy. Všechni byli nejen krotcí, ale i velice přítulní. Zvířátka navštívila i některé uživatele na pokojích, kde vyvolala radostné úsměvy na tvářích.

Poslech hudby s panem Borškem

obrázek
Tento týden jsme strávili dvakrát příjemnou hodinku poslechem hudby vybrané naším uživatelem, panem Borškem. V úterý to byl výběr z vážné hudby ( árie, předehry z oper a operet, a Dvořákovy Slovanské tance). Ve čtvrtek se jednalo o hudbu populární. Děkujeme panu Borškovi za tuto aktivitu, kterou mnohým vždy zpříjemní volný čas.

Rozmarýn a Slunečnice

obrázek
29. 4. nám kántry tance zatančily a zazpívaly ženy z taneční skupiny Slunečnice a pěveckého souboru Rozmarýn ze Svazu důchodců České Budějovice. Vystoupení nás velmi potěšilo i povzbudilo, protože věkový průměr vystupujících byl 70 let. Radost sobě i druhým lze dělat v každém věku.

Ječmínek – „kamarádi harmonikáři“

obrázek
24. 4. nám přijeli zahrát a zazpívat kamarádi harmonikáři pod vedením pana Josefa Ječmínka. Zazněly známé dechovky, které jsme si společně zazpívali. Děkujeme za příjemně strávený čas.

Jiří Štědroň

obrázek
Jedna z našich uživatelek dostala od své rodiny krásný dárek k narozeninám. Přijel jí zazpívat její oblíbený herec, zpěvák, textař a podnikatel, Jiří Štědroň. Tuto radost si nenechala jen pro sebe a pozvala na koncert celý domov. A v hale včera odpoledne opravdu chyběl málokdo. Připomněli jsme si šedesát let veřejného vystupování tohoto stále uhrančivého muže písničkami z pohádky Popelka kde ztvárnil s Evou Hruškovou v roce 1969 hlavní postavy, hity jako Barbara, Butterfly, Džulija i písně docela nové.

MŠ Jizerská

obrázek
16. 5. nám přišly zazpívat a zatančit dětičky z MŠ Jizerská. Zároveň přinesly našim uživatelkám přáníčka, která sami vyráběly ke Dni matek. Děkujeme moc za radost, kterou nám přinesly.

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign